Interior of a rustic sauna with wooden walls, benches, and a small window.

PIRTS BŪVES TAKA

PIRTS BŪVES TAKA

Pirts būves padomu takā uzzināsi visu par pirts būvniecības niansēm, saņemsi padomus un konsultācijas par pirts lāvām, krāsnīm, akmeņu izvēli Latvijas dabā un atklāsi noslēpumu par pirts lodziņu, kamdēļ tas īpaši svarīgs un iederīgs latviskā pirtī.

25. jūlijs

18:00 Pirts krāsns ceļš no senatnes līdz mūsdienām

Teodors Karlsons - Pirts muzejs

26. jūlijs

10:00 Debespuses un āderes

Māris Zvaunis

12:00 Baltu zīmes pirts telpās un interjerā

Miervaldis Kaļāns

14:00 Saruna par pirts akmeņiem un pirti

Pēteris Donga 

16:00 Ventilācija un pirts lodziņš latviskā pirtī

Nauris Mālnieks

18:00 Kas jāzina par pirts būvniecību?

Angelika Bondare

27. jūlijs

11:00 Ergonomika pirtī. Pirts lāvu izvietojums un to kopšana

Romualds Lamsters

13:00 Ceļotāja zaķīšu pirtiņa

Raimonds Riekstiņš


Kas jāzin par pirts būvniecību? / 26.jūlijs 18:00

Angelika Bondare

Lai radītu savu pirtiņu sākumā pietiek ar skaistu sapni, bet pēcāk nepieciešams plāns un skaidra vizība soli pa solim sava sapņa virzienā. Pirts būvniecība un uzlabošana ir nebeidzams proces, kurā vienmēr var vēl labāk. Pati kā pirtniece esmu nonākusi līdz vairākām atziņām ar kurām labprāt dalīšos ar katru, kurš domā par savu pirtiņu. 

Pirts skolā sākumā gāju mācīties ar mērķi - uzbūvēt pirti tieši pirtniekiem darbam. Sapratu, kas nav tik labi esošajā mājas pirtiņā, uzbūvējām pirti Latgalē. Pārlicinājāmies, ka virziens ir pareizais, un tad tapa Akmeņkalnu pirts - gaiša, tīra vieta, ar dabīgiem materiāliem un to īsto pirts sajūtu, kur visam sava vieta, nozīme un praktiskā piederība.

Angelika Bondare ir pirtniece, dažādu pirts rituālu vadītāja un Akmeņkalnu pirts saimniece: http://www.akmenkalni.lv

Woman wearing a floral crown made of purple and white flowers, smiling and sitting on a turquoise outdoor couch with a wooden fence in the background.

Kas jāzin par pirts būvniecību? / 26.jūlijs 14:00

Nauris Mālnieks

Vai zini, ka pirts lodziņš latviskā pirtī ir viena no svarīgākajām lietām pērtuvē. Kamdēļ tas tā? Jo mūsu pirts tradīcijā izmantojas daudz pirtsslotu, augi un ūdens, kas “apēd” skābekli un lodziņš un laba ventilācija nepieciešama ātrai gaisapmaiņai, lai cilvēks labi justos un pirts labi kalpotu. Parunāsim par ventilācij un to, kā vispareizāk veidot  savas pirtiņas plānojumu, lai ērti pašam un visiem pirtī gājējiem. 

A man standing outdoors in front of a wooden structure with a background of blue sky, white clouds, and green trees.

Ceļotāja zaķīšu pirtiņa/ 27.jūlijs 13:00

Raimonds Riekstiņš

Kā uzcelt zaķīšu pirti dabā ar minimāliem resursiem. Kā parastu telti pārvērst par pirtiņu. Vislabāk to izzināt no ceļotāja, jo knifiņu ir daudz un pieredze ir tā vērta, lai iedvesmotos arī savam ceļojumam dabā. 

Raimonds Riekstiņš ir kaislīgs ceļotājs, pirtnieks, pavārs, aktīva dzīvesveida piekritējs, viesu nama “Laumas” saimnieks, kurš pirts zināšanas ieguvis ne tikai pirtsskolā, bet saņēmis pūrā no vecātēva Ilmāra Riekstiņa. 


A man standing in a snow-covered forest, wearing a beanie, scarf, gloves, and a winter jacket, with a backpack, in a serious expression.